Mohácsi óvoda Kiskőrös
HELYZETKÉPÜNK
Személyi állomány alakulása
A Mohácsi úti óvoda dolgozóinak létszáma 10 fő, 6 óvodapedagógus, 3 dajka és 1 fűtő gondoskodik a gyereke ellátásához megfelelő körülményekről.
Az óvodapedagógusok közül 3 fő rendelkezik szakvizsgával, 3 fő eleget tett a törvényben előírt követelménynek 120 órás továbbképzésen való részvétellel.
Szakmai munkaközösségekben részt vállalunk.
Gyermekek az óvodában
Mohácsi úti óvoda úti óvoda: 80 fő
Csoportok száma: 3
· Kiscsoport 28 fő
· Középső csoport 27 fő
· Kis- nagycsoport 29 fő
Óvoda nyitva tartása: 7 -17-ig
Tárgyi feltételek
Tárgyi feltételeink biztosítására a költségvetési keret lehetőségein túl szülői segítséget vesszük igénybe, az évenként megtartott Szülők bálja bevételét az óvoda felszerelésének bővítésére fordítjuk..
NEVELÉS AZ ÓVODÁBAN
Gyermekképünk
Olyan gyermekek nevelése, akik nyitottak a világra, amelyben jól eligazodnak, érzelmileg gazdagok és érdeklődőek, településünkhöz kötődnek, értékelni tudják önmagukat és képesek mások elfogadására. Legfontosabb és legnagyobb érték a gyermek!
Óvodáink alapvető nevelési célrendszere
Célunk,
· hogy a családi nevelést tiszteletben tartva szeretnénk, hogy az óvodába járó gyermek vidám, gondtalan, boldog éveket töltsön intézményünkben.
· A különböző szociális háttérrel rendelkező, többségében hátrányos helyzetű gyermekek sokoldalú, harmonikus fejlődését, személyiségük kibontakozását, a tevékenységek biztosításával elősegítsük.
· A gyermekek életre való felkészítése.
· Minden gyermek képességeihez mérten fejlődjön és testi, lelki, szociális, értelmi érettség terén alkalmassá váljon az iskolai élet megkezdésére.
E célok elérése érdekében legfontosabb feladatunk fejlesztő hatásokban gazdag nevelési helyzetek megteremtése.
Felzárkóztatás az óvodában
Szakszolgálattól intézményünk a következő fejlesztő tevékenységeket veszi igénybe:
· Logopédia
· Fejlesztőpedagógia
· Gyógypedagógiai
Tehetséggondozás az óvodában
· Művészeti nevelés
· néptánc
· vizuális
· anyanyelvi mese, báb, drámapedagógia
Nevelési évünk kiemelt pedagógiai feladatai:
Az egészséges életmód további megerősítése
Óvodánkban folytatódik az egészséges életmódra nevelés, melynek keretében a szülők segítségével minden csoportban zöldség- gyümölcs napot jelöltünk ki . Így a gyerekek az óvodai étkeztetésen felül is kaphatnak gyümölcsöt zöldséget.
Minden évben a nagycsoport feladata a fogászati hét megszervezése, melynek programjaiba mindhárom csoport bekapcsolódik.
A program keretében nagycsoportosokkal ellátogatunk a fogászati rendelőbe.
Középsőcsoportosoknak az óvodában fogorvos beszél a fogak ápolásáról, annak fontosságáról.
A hét lezárása Salátakészítéssel, mesejelenettel ami kapcsolódik a témához.
Séták, kirándulások szervezésével természeti és társadalmi környezetünk megismerése, természet szeretetére, védelmére nevelés
Mindhárom csoportban fontosnak tartjuk a természeti- és társadalmi környezet megismerésére, és szeretetére védelmére nevelést. Igyekszünk csoportonként és közösen olyan programokat szervezni ahol erre lehetőség nyílik. / almaszüret, szüret családoknál, kirándulások szervezése a természetben tb./
Jó a kapcsolatunk a város iskoláival, az általuk szervezett programokon részt veszünk, lehetőséget biztosítva ezzel a gyerekeknek az iskolai környezettel való ismerkedésre. / Narancs-kupa, mesenap, salátanap/
Birkás Kálmánné
tagóvoda vezető
|